Wielskie Życie – poradnik do gry

czyli jak zostać farmerem i zbudować gospodarstwo

 

Już dziś możesz założyć własną farmę i zostać rolnikiem. Nie jest to jednak takie proste jakby się mogło wydawać, nawet w grze Wiejskie Życie. Będziesz hodował zwierzęta, sadził drzewa i kwiaty, zajmował się produkcją miodu oraz sera i chleba… wszystko oczywiście z zyskiem, ale żeby ten zysk był jak największy, musisz wiedzieć o kilku rzeczach. Prezentujemy praktyczny poradnik do gry, z którym rozgrywka stanie się jeszcze przyjemniejsza. Do dzieła!

Słowo wstępu

W Wiejskim Życiu przyjdzie nam dbać o zwierzęta i rośliny, ale też o swoje pieniądze, rozwój farmy i własnej postaci. Wszystko to, wykonując codzienne zadania. Szczególną radość przynosi gra zespołowa, będziemy więc mogli budować farmę wspólnie z przyjaciółmi.

Gra Wiejskie Życie choć nie wygląda na bardzo rozbudowaną z uwagi na swoją kolorową oprawę, w rzeczywistości może przysporzyć wielu trudności. Tam naprawdę to 100 procentowa gra strategiczna z elementami ekonomicznymi, których nie powstydziłyby się nawet klasyki gatunku.

Gra po czasie, szczególnie dla osób, które nigdy nie grały w tego typu produkcje, może okazać się trudna. To główny powód, dla którego gracze porzucają tę produkcję po bliższym poznaniu. A jest czego żałować, ponieważ po poznaniu mechaniki rozgrywki, gra się naprawdę miodnie i intuicyjnie.

Co warto wiedzieć na początek

Wiejskie Życie to strategia ekonomiczna, dostępna za darmo i po polsku na przeglądarkach internetowych. Rozgrywka polega na sadzeniu, sianiu, hodowaniu, wytwarzaniu i zbieraniu. Ale zanim wykonamy którąś z tych czynności, będą potrzebne oczywiście odpowiednie narzędzia, maszyny i budynki. A na nie potrzeba pieniędzy. Zdobędziemy je na kilka sposobów, ale o tym w dalszej części poradnika. Wraz z wykonywanymi codziennymi zadaniami oraz ze stawianiem nowych budynków, zdobywamy poziomy doświadczenia. Nowe poziomy z kolei odblokowują nam nowe rośliny i zwierzęta, które możemy hodować. Tak w przybliżeniu wygląda rozgrywka w Wiejskim Życiu.

W grze chodzi także o to, aby zawiązywać nowe znajomości i współpracować ze znajomymi zaproszonymi do gry na portalach społecznościowych. W ten sposób będziemy mogli odkryć dodatkowe zalety gry i ukończyć niektóre z zadań.

Zdobywanie pieniędzy

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze. Nie inaczej jest w Wiejskim Życiu. Najważniejszym aspektem rozgrywki jest zarabianie wirtualnej gotówki. Bez odpowiedniej ilości złotych monet po prostu rozbudowa gospodarstwa jest niemożliwa i o ile na początku nie ma z tym problemu, tak w miarę postępów o monety coraz trudniej. Jak je zdobyć?

Najważniejsze źródła przychodu w Wiejskim Życiu to uprawa zboża. Tutaj radzimy, aby wybrać te, które wykorzystamy do produkcji chleba i karmienia zwierząt, w ten sposób zarobimy więcej. Ważne są również drzewa owocowe, które plony dają bardzo szybko – to też świetne źródło zarobku. Są też oczywiście zwierzęta, na początek warto zainwestować w te, które dają mleko oraz jajka. Początkowo wiele zyskamy na sprzedaży, a później będziemy mogli je wykorzystać do produkcji własnych towarów.

Poza monetami, w grze występują także złote dukaty, je zdobędziemy w prostszy sposób, wystarczy codziennie logować się do gry i wykonywać zadania. Może je także zakupić za prawdziwą walutę.

Zdobywanie punktów doświadczenia

W grzech nasza farma zdobywa punkty doświadczenia. Najprostszym sposobem, aby je zdobyć jest odwiedzenie farmy naszego znajomego i pomożenie mu w codziennych czynnościach – za taką pomoc otrzymamy nawet pięć punktów. Jest to rozwiązanie dobrze znane wszystkim wielbicielom gry Sims Social.
Możemy również przyśpieszyć zdobywanie doświadczenia kupując przedmioty w sklepie, karmiąc nasze zwierzęta, zbierając plony czy też dodając nowe maszyny i budynki.

Otrzymywanie prezentów

Prezenty odgrywają bardzo ważną rolę w grze. Jak je zdobyć? Najprostszym sposobem jest wykonywanie misji z maszyny losującej i od naszych znajomych. Oczywiście nie można zapominać o odsyłaniu prezentów. Tylko dlaczego to jest takie ważne?

Nie tylko odsyłając prezenty i wykonując misje pomagamy znajomym w postępach w grze, ale również i sobie. Niektóre z nagród mogą być naprawdę ciekawe i pomocne – na przykład mogą przynieść nam nieoczekiwany zysk w najbardziej niespodziewanych momentach.

Rozbudowa farmy

Farmę w Wiejskim Życiu można rozszerzać. Jest to o tyle ważne, że w pewnym monecie gry zabraknie nam miejsca na budynki, nowe poletka i zagrody. Przyda się też dodatkowy kawałek ziemi na traktory, kombajny i samochody. Radzimy jednak zainwestować pieniądze tylko w kombajn – tak naprawdę, tylko on jest przydatny w grze – służy do zbierania i siania. Pozostałe maszyny to jedynie dekoracje… a szkoda.

Jak zyskać więcej terenu? Nic prostszego. Wystarczy wykupić większą powierzchnię pola w sklepie za złote monety.

Sposób na zwiększenie wydajność

Nawet najbardziej pracowity farmer nie zrobi w jeden dzień wszystkiego sam – nawet jeżeli ma do pomocy przyjaciół. Tutaj warto więc postawić na automatyzację, a więc na zaplonowane zadania.

W prawej górnej stronie ekranu znajduje się panel (to ten z licznikiem OP), który da nam możliwość włączenia automatycznych zadań. Jeśli klikniemy w ten panel, zobaczymy, które maszyny, zwierzęta czy inne obiekty działają automatycznie, a które nie. Czerwony kolor ikony oznacza, że ta opcja jest wyłączona. Aby to zmienić, wystarczy na nią kliknąć.

To rozwiązanie pozwoli znacznie przyspieszyć pracę i od teraz nie będziemy musieli myśleć o wszystkim sami.